Chemie do bazénů

Pokud máte doma bazén asi dobře víte, že vodu v něm je potřeba ošetřovat různými přípravky. Tyto přípravky vždy nemusí být úplně organické. Často jde spíše o bazénové chemie chlorito.cz. Příkladem pro neznalce, ale i pro znalce, toto může sloužit alespoň jako upomínka. Nejčastěji se z chemických přípravků používá třeba takový chlór, ale ten zná asi každý. Další přípravek, který se často používá může být měnič PH.

cira bazenova voda

Každá voda má totiž svou hodnotu PH. Je to vlastně kyselost. PH mají i půdy a hodně rostlin vyžaduje specifické PH. Například takovým melounům se daří v méně kyselé půdě a takovým okurkům se naopak daří v půdě kyselejší. V hlíně, ale asi PH nikdo z Vás řešit nebude. V hlíně samozřejmě žádné změny PH nepoznáme a ani to na nás nemá nějaký větší (pokud vůbec nějaký) vliv. Ve vodě však poznáme, že došlo ke změně PH okamžitě jakmile ji naše oko spatří. Voda se totiž může více zakalit, může být prostě kalná, méně průhledná. Oko však nemusí být jediný lidský smysl, který změnu PH vody pozná. Taková změna PH se totiž dá i vycítit Vašim nosem. Voda v důsledku změny PH může začít smrdět.

skok do vody

A věřte nebo ne, takové nepříjemnosti si také blesku rychle všimnete. Pokud ještě doteď váháte jestli se Vám suplementace vody opravdu vyplatí, či nevyplatí. Tak hned přestaňte. Odpověď je přeci jasná – vyplatí. A pokud právě teď hádáte, kde chemické přípravky pro ošetření vody nakoupit odpověď je také jasná. Zde najdete ten největší a nejkvalitnější sortiment pro bazény a vodu v nich. Speciálně tedy vodu v nich. Ošetření takovéto vody je mnohdy důležitější, než co máte zrovna za bazén. Nikdo se přeci nebude chtít koupat v páchnoucí a kalné vodě ve velkém bazénu. Všichni dají přednost průhledné a voňavé vodě v tom menším bazéně. Všechno potřebuje svoji péči. Výjimkou není ani voda.