Jak na zútulnění Vašeho domova aneb Vaše malé království

Nábytek

Starší nábytek by měl dostat šanci. Ne vždy by měl být odsouzen k odvozu do sběrného dvora. Při troše péče a renovace dostanete stylový kus nábytku, který Vám bude kdejaká kamarádka závidět. Jen si vzpomeňte, jak Vám jako malé bylo u babičky doma, určitě příjemně a útulně.

Další rada ohledně nábytku – nepřehánějte to s ním. Plná místnost nábytku opticky místnost zmenšuje a není tak vzdušná. Oproti tomu, když máte v obývacím pokoji sedačku, konferenční stolek, televizi, TV stolek, popřípadě nějakou menší komodu, skříňku, prostor se opticky zvětší a místnost bude vzdušná.
Vsaďte na jednoduchost

Dekorace

Samozřejmě nesmíme zapomenout na dekoraci, ale i tady pozor, ne nadarmo se říká někdy méně znamená více – nic se nemá přehánět. Základní dekorací by měly být rostliny, ať už živé nebo umělé – dnes už se dají pořídit umělé rostliny k nerozeznání od živých. Dále bychom do této kategorie zařadili obrazy. Záleží na Vašem vkusu, stylu nábytku a celkové atmosféře. Těžko si dáte moderní obraz do bytu zařízeném ve vintage stylu. Zrcadla a nalepovací zrcadlové dekorace na zeď jsou taky oblíbené, především v moderních domácnostech. Úložné prostory jako například různé druhy košíků, stylových krabic či ozdobných mís a misek, do kterých můžete uložit své oblíbené šperky, fotografie, nebo například v koupelně šampony, sprchové gely apod.

Osvětlení

Volte osvětlení podle typu místnosti tzn. do obývacího pokoje kde trávíte rodinné večery tlumené osvětlení, to stejné platí pro ložnici. V dnešní době mají světla stmívače, takže si jednoduše můžete nastavit požadovanou intenzitu světlo či teplotu barvy.
Květiny domovu přidají na kráse

Barva, tapety

Opět záleží na vkusu obyvatele domácnosti, barvy nábytku a dalších faktorech. Obecně platí, že do ložnice by neměla patřit červená. Pokud chceme místnost rozjasnit, vybíráme ze světlejších odstínů, či tapet. Zelené barva vyvolává v lidech pocit bezpečí, oranžová například na jedné stěně místnosti prostor rozjasní, červená evokuje odvážnost, hořčicově žlutá je oblíbená, pro její schopnost rozjasnit ostatní barvy.