Muži a čest

Taky jste si někdy říkali, že to mají muži v životě jednodušší? Pokud si to myslíte, tak já s vámi z půlky souhlasím, ale taky z půlky nesouhlasím. Vždyť úplně všechno má své pro a proti. Takže? Protože když jsem třeba s kamarádkou někde v baru, tak se nám s kamarádkou opravdu hodně líbí, když tam jsou samí muži a když nám třeba koupí nějaký drink a nebo nám pomohou do kabátu. Mně se tohle líbí, ale zase znám taky pár žen, kterým se to nelíbí, protože v dnešní době jsou ženy opravdu hodně emancipované, takže pokládají třeba za zbytečnost to, když jim muž pomáhá do kabátu. Proboha proč?

Někteří mají kuráž.

Mě se to líbí a je to opravdu pěkné gesto. Gesto, které nic nestojí a trvá jenom chviličku, ale já bych na to gesto od muže myslela třeba i měsíc! A stále by mě to těšilo. Možná si to jen my ženy z mužů děláme takové slečinky. Některé ženy to dokonce uráží a kolikrát jsem taky viděla v restauraci, jak jeden pán vzal kabát a pomohl ženě do kabátu. A ta žena se urazila a řekla, že je přeci schopná a není postižená, aby se sama nedokázala obléct. Navíc taky ženu urazilo prý to, že jí muž zničehonic vzal kabát, aniž by se zeptal. A musím uznat, že mně osobně by tohle opravdu hodně potěšilo.

I muži mají své dny.

Mě se tedy v životě ještě za celých třicet let nestalo, že by se muž zvedl sám od sebe a sám od sebe by zvedl mou bundu nebo kabát, že by mi do toho pomohl. Zatím se mi tohle nestalo. A já si říkám, že kdyby se mi to stalo, tak bych se možná trochu zčervenala, ale opravdu hodně by mě to potěšilo. Asi možná jsem zastaralá, ale líbí se mi také pánové v obleku a když jsou slušně oblečení a když mají také slušné vyjadřování a vychování. A třeba hospodské vtipy o ženách nemám vůbec ráda, protože takové hospodské vtipy většinou všechny ženy uráží. A když už jsme u těch mužích. Tak jakého gentlemana máte doma vy?