Vše pro pletení a háčkování.

Všimli jste si, že v posledních létech se vrací do módy ruční pletení? Přestože čepice, šála, či svetr je přeci jen vyroben strojově, je to přesná imitace ručního pletení pomocí pletacích jehlic. Dávno je doba, kdy uměla plést prakticky každá žena, doma vznikaly svetry pro celou rodinu, ze zbytků vln pak čepice a šály pro děti. Maminky, nebo babičky, když se dostavil večerní klid a pohoda u televize, vytáhly košík s pletením a pokračovaly v načaté práci. Jejich díla vznikala podle složitých návodů a bývala zdobená různými vzory. Babičky háčkovaly složité ubrusy a vnučkám oblečky na panenky.

pletení

Tak, jak se obchody sytily nepřeberným množstvím konfekčního zboží, domácí pletení a háčkování upadalo v zapomnění. Bylo jednodušší dojít do obchodu a svršek koupit. Pryč byla doba, kdy obchody zely prázdnotou a kdo lačnil po pěkném svetříku, nebylo často zbytí, než si ho sama vytvořit. Jehlice a háčky z domácností postupně vymizely a matky už pletení své dcery neučily. Což je, ale veliká chyba. Módní trendy se neúprosně vrací a stále se opakují, takže dnes je opravdu in mít na sobě kousek, který se tváří, jako že vyšel zrovna z vaší domácí pletařské dílny.

pletení

Je tedy načase oprášit své pletařské schopnosti a znova se pustit do díla. Mladší ročníky mohou jistě nalézt návody na pletení ve světě internetu, aby se také mohly postit s vervou do díla, protože by byla škoda nevybavit svůj šatník nějakým stylovým kouskem svetru. Pokud navštívíte internetový obchod prima-obchod, můžete v jedné objednávce dokonce nakoupit vše potřebné k zahájení činnosti. Jehlice, háčky a nepřeberné množství pletacích přízí. Kromě klasických přízí v různých barvách si můžete dopřát i velice módní příze žinylkové, ze kterých bude váš svetr, nebo čepice vypadat opravdu luxusně. Také příze provázkové, nebo tak zvané špagety, které dodají vašim výrobkům neotřelý vzhled. Stačí si vybrat a vytvořit objednávku z pohodlí domova. Je to přeci tak jednoduché.