Čemu věnovat pozornost při zařizování vlastního bydlení


Máte možnost pořídit vlastní bydlení ve formě novostavby a rozhodujete se o tom, kde budete stavět, a jakému typu objektu dáte přednost? Pak si uvařte kávu nebo čaj, posaďte se ke konferenčnímu stolku v obýváku, vezměte do ruky tužku a poznámkový blok a sepisujte si všechny poznámky, které vás v této souvislosti napadnou.

interiér domu

Jaký typ domu – jestliže máte jasno, zda stavět dřevostavbu nebo zděný objekt, pak by vás zřejmě mělo zajímat i to, zda půjde o patrový nebo přízemní dům. Každý máme na to jiný názor i osobní vkus, ale chcete-li poradit, výhodnější je přízemní stavba. Máte vše pěkně při ruce a navíc je dům vzhledově atraktivnější. Budete mít na své zahradě i více denního světla a slunečních paprsků, a to má pak zásadní pozitivní vliv na vaši psychiku.

vybavení domu

Výběr pozemku – jistou výhodu mají lidé, co staví na stávajícím pozemku, který dobře znají. Například jde-li o pozemek v rekreační lokalitě na místě bývalé chaty, anebo domu, který byl již stržen z důvodu nevyhovující statiky. U nových stavebních pozemků je pak třeba zjistit, jak zásadní je pro vás řešení příjezdové komunikace, vzdálenost sousedních parcel a domů, sousedské vztahy, výhled do krajiny, vzdálenost měst a okolních obcí, nákupní možnosti atd. Je toho až dost, a nic byste neměli ponechat náhodě a naopak vše byste měli podrobit důkladné analýze.

Termín výstavby a stěhování – nezapomeňte také zjistit o nejpřesnější data ohledně výstavby domu a také vše, co souvisí se stěhovacím procesem a se zajištěním stěhovacích služeb profesionálních stěhovacích firem. Časově by vše mělo na sebe navazovat a neměli byste podlehnout stresu, který vám jen zbytečně komplikuje život. Bydlení v novém domě by zkrátka mělo být v první řadě krokem k novému a hlavně lepšímu životu, ať už se jedná o bungalov na prodej, anebo patrový rodinný dům.