Nezařazené

Cestujte lowcost – o co jde a co na tom všichni mají?

Poslední dobou se cestovatelské kruhy, blogy a přednášky točí především kolem jednoho tématu – lowcost cestování. Co to ale znamená a jak na to?
Lowcost znamená nízkonákladově. V delší formě to znamená, že cestujete levně a snadno. Investujete méně do cesty samotné, ušetříte za ubytování, za výdaje během samotného výletu, zkrátka si nežijete jako král, ale zato toho mnohem více poznáte a vaše dovolená se stane tak trochu dobrodružstvím.
dotek nosů
Nejdůležitější a zároveň kamenem úrazu je vždy vaše cestovatelská preference. Tento způsob poznávání cizích kultur zkrátka není pro každého. Ne každý zvládne pohybovat se v cizích zemích s krosnou, spát ve stanu nebo někde na zemi a jíst pouze studené pokrmy nebo to, co si koupí někde po cestě. To sice trochu přeháníme, ale podstata je jasná – máte-li v oblibě komfort, pětihvězdičkové hotely, obsluhu a přepychové hotelové pokoje, tohle nejspíš nebude nic pro vás.
Zpět ale k zákonitostem levného cestování – jak můžete ušetřit za cestu? Namísto letenek první třídy zkuste neplánovat přesný termín zájezdu a klidně ani vybranou destinaci. Sledujte webové stránky, které nabízejí last minute nebo naopak letenky hodně dopředu – často naleznete velmi levné nabídky různých leteckých společností do destinací, které jsou pro vás běžně cenově nedostupné.
milenci na louce
Jak vyřešit levné ubytování? Kromě hotelů máte mnoho jiných možností – např. hostely. Dále můžete nalézt cenově výhodné bydlení např. na Airbnb nebo se ubytovat přes CouchSurfing. Jedná se o formy spolubydlení, Airbnb je placené a CouchSurfing je ve většině případů zdarma – zde si však uživatelé aplikace zakládají na tom, aby hostitel a návštěvník společně trávili čas. Záleží, co je vám příjemnější – společnost nebo vyšší cena.
Základem je uvažování, co vám za to stojí a do jaké míry chcete být otevřeni různým příležitostem, ač mnohdy ne úplně pohodlným. Ale konec konců, o tom je cestování, no ne?