Jednoduše začněte od začátku

Marně postáváte pod okny svého trvalého bydliště. Teda, přesněji formulováno, bývalého bydliště. Za rozsvíceným oknem je rodina, kterou si zřejmě nezasloužíte. Však Vy nejlépe víte, jak to všechno bylo. Jen si nic nenalhávejte, že za všechno může Vaše žena. Teda bývalá žena. Rozvod nepřichází ze dne na den.

vila

A to, že jste ztratil i střechu nad hlavou, nebude její vina, viďte? Buďte rád, že za Vás splatila dluhy. Mohl jste dopadnout mnohem hůř.

Je Vám to líto, že jste to takhle celé zpackal, viďte? No nic, zachovejte chladnou hlavu, a pokud budete chtít získat svou rodinu nazpět, začněte od začátku.

Jen se rozhlédněte kolem sebe. Život nebude tak hrozným, jak jej nyní vnímáte. Kamarád Vám zatím poskytne střechu nad hlavou, ale Vy byste se měl postarat o adresu trvalého bydliště . Přece nebudete ukazovat občanský průkaz s adresou magistrátu. To by mohlo být vážnou překážkou při pracovních pohovorech. A Vy musíte v první řadě sehnat práci, abyste se mohl osamostatnit. Inu, začátek není nikdy lehký. A Vy máte mocnou motivaci. Chcete ukázat své bývalé ženě, že jste se stal jiným člověkem. Zodpovědným, ušlechtilým a pravdomluvným. To u Vás přece postrádala.

Takže začněte právě tím trvalým pobytem, abyste mohl začít pracovat a vydělávat peníze. Na to pak navazuje splácení dluhu bývalé ženě, i když o to možná nestojí, ale také skutečný podnájem, abyste dlouho neobtěžoval svou přítomností kamaráda. A možná, že se za pár let osamostatníte zcela, když budete šetřit na nový byt. A nikdy nevíte, zda v srdci Vaší ženy nezůstal alespoň kousek pozitivního postoje k Vám, abyste ji mohl začít dobývat, jako tenkrát před mnoha lety.

sídliště

Získáním adresy trvalého pobytu se budete cítit mnohem sebejistějším člověkem. Nebudete se cítit svázaný. Bude se Vám lépe jednat na úřadech a hlavně na pracovních pohovorech. Stanete se důvěryhodnou osobou. A možná právě kvůli takové drobnosti, jako je trvalý pobyt, získáte skvělou práci!