Nezařazené

Myslíte na důchod

Hlavní ohroženou skupinou je mladá generace. Proč? Protože v dnešním světě je mnoho lákadel a neřestí, které si mladí lidé s oblibou dopřávají. Často říkají, že je na to ještě čas nebo se tím vůbec nezaobírají. Správně by ale měly šetřit na zadní kolečka. Stáří každého z nás dožene, a je jasné že stát nám moc peněz nedá. Lidé v produktivním věku si začínají šetřit pozdě, kolem 40-té ho roku života.

důchod seniorů.jpg

Mnozí z nás si šetří u penzijních společností, jiní ale nechtějí dívat určitou částku každý měsíc finanční společnosti jen proto, že myslí, že nemají dost peněz na to, aby platili poplatky. Bohužel, toto není pravda. Společnosti jsou limitovány v nákladech zákonem a tím, patří mezi nejlevnější finanční produkt. Někteří jedinci také zastávají názor, že u nějakých společností nejsou jejich úspory v bezpečí. V dnešní době ale toto není jediná možnost, jak si na stáři spořit.

ukládání mince.jpg

JINÉ MOŽNOSTI

Jako další možnost spoření se nabízí stavební spoření. Stavební spoření se doporučuje lidem, kteří jsou schopní investovat částku minimálně 12 000 Kč ročně, a to po dobu šesti let. Také patří mezi jednoduchý finanční produkt. Nemusíte dokládat, jak s penězi naložíte. Dál v nabídce tu máme životní pojištění. Tady už je to trošku složitější, protože životní pojištění se dělí na dva druhy. Investiční pojištění a rizikové pojištění. Nejlepší je tuto nabídku uzavřít co nejdříve, vzhledem k tomu, že kolem 50-té ho roku života přibývají zdravotní rizika. Jako další možnost se tu jeví koupě nemovitosti. Nemovitost můžete dále pronajímat nebo pokud už pronajímat nechcete, tak se dá jednorázově prodat a budete z ní mít finance, kterými si v důchodu přilepšíte. Jestliže chcete do něčeho investovat tak vám poradím, abyste vložili peníze například do akcií. Akcie jsou sice riziková ale slibují při dlouhodobém investování zajímavé částky. Pokud si sami netroufáte na obchodování s cennými papíry, tak se dají akcie nakupovat pomocí makléře.

úspory ve skleničce.jpg

Možností, jak spořit je necelá řada a nejsou tu zmíněny všechny. Můžeme například investovat do umění nebo i do zlata. Každopádně nenechávejte nic náhodě a už teď si začněte šetřit.