Nezařazené

Elektrokoloběžka

Možná že už jste i vy slyšeli o elektrokoloběžce. Možná tomu nebudete věřit, ale dá se velmi jednoduše pořídit. Její cena není ani příliš vysoká. Za cenu obyčejného kola, což je okolo šestnácti tisíc, si tuto koloběžku můžete pořídit i vy. Výhoda je, že svou službu plní na jedničku.
Mnohem lepší nápad, než koupě, je, takovou elektrokoloběžku si raději půjčit a to někde ve městě. Můžete tak popojet potřebnou trasu a v cíli ji zase odložit.
noha na koloběžce
Na rovinu si můžeme říci, že by určitě nikdo z nás nečekal, že se někdy setkáme s tím, že budou existovat sdílené koloběžky. Jedná se opravdu o takový hit, že se tím brzy budou zabírat všechna větší města v České republice.
Za necelé tři měsíce se na koloběžkách svezlo více než padesát tisíc nadšenců. Dohromady ujeli okolo 290 tisíc kilometrů.
Na samém začátku bylo rozmístěno pouze dvě stě koloběžek. Dnes je tomu ale úplně jinak. Už je jich dvojnásob a počítá se s tím, že budou dále přibývat.
Asi nikoho nepřekvapí, že jsou provozovány jen v těch oblastech, které jsou více zastavěné. Některým se navíc chodníky, které jsou zastavěny velkou spoustou koloběžek, vůbec nelíbí. Rozhodně to ale neznamená, že by do nich investoři přestali investovat.
Prvními dodavateli, těchto koloběžek, je společnost, zvaná Lime. Jedná se o americkou společnost, která u nás doslova kraluje a to začala působit až v roce 2017. Firma předem nepoukazovala na nějakou reklamu, která by se týkala koloběžek. S předstihem se ale zajímala, zda sežene dostatečné množství míst, kde půjde elektrické koloběžky nabíjet. Ve svých začátcích firma nabízela pouze sdílená kola. Dnes už to jsou i koloběžky.
koloběžky na rampě
Do našeho hlavního města Prahy, by měl časem zavítat také Bird. Jedná se o úplně první firmu, která se rozhodla koloběžky provozovat. Za jediný rok stihli díky těmto koloběžkám lidé ujet deset miliónů jízd.
Pokud byste se chtěli na těchto koloběžkách také povozit, pak vám nezbývá nic jiného, než počkat, než se koloběžky dostanou i do vašeho města.