Jak si zútulnit domov

Každý má rád něco jiného, každému vyhovuje něco jiného, ale existuje pár univerzálních rad, které budou skoro pro každého.

Květiny

Ne každý má rád květiny, ne každý se o ně rád stará, ale musíte uznat, že když přijdete do domu, kde se nachází několik květin, je pro vás prostor mnohem příjemnější. Nemusíte jich mít moc. Stačí tři nebo čtyři. Jedna na parapetu v kuchyni, může to být například bazalka, která se vám bude hodit při vaření, další v obýváku na poličce a poslední třeba na chodbě nebo ve vašem pokoji na skříni.

Květiny také čistí vzduch a můžou vsát škodliviny, které vám způsobují únavu, bolest hlavy nebo jiné problémy.
květina na stole

Polštáře

Nemusíte mít těch polštářů hned tisíc, ale pár se jich doma vždycky hodí. Třeba na gauči, když přijdete po dlouhé a únavné práci domů, svalíte se na něj a lehnete si na nějaký měkký polštář. Je to pohodlné, uvolníte se u toho a budete rádi, že jste doma a že nemusíte už nikam chodit.

Co se týče vzhledu, když uvidíte krásně narovnané polštáře na vaší pohovce, určitě se vám vykouzlí úsměv na tváři.
malý chlapec s polštáři

Čisto

Toto je trochu oříšek, zvlášť pro některé. Ať už jde o to, že třeba nemáte na úklid moc času, protože chodíte do práce, odkud se vracíte pozdě večer, máte děti, které udělají nepořádek minutu po tom, co konečně uklidíte celý dům nebo vás to prostě jen nebaví, čistota je základ. Nemyslím tím teď tu přehnanou čistotu, ale uklizená linka, stůl, zametený prach. Spousta lidí tomu nevěří, ale uklízení je i skvělá relaxace. Hlavně pokud jste sami doma. Vypnete u toho, nebudete přemýšlet nad tím, co se stalo tehdy a tehdy, pustíte si k tomu film nebo dobrou hudbu a otevřete si sklenici vína. Prostě nádhera.

Barvy

Vymalování stěn je důležitá věc, kterou spousta lidí podceňuje. Pokud bydlíte v domě, kde jsou vaše stěny z většiny bílé, a není to účel kvůli nábytku, rozhodně vymalujte. Jakoukoliv barvou, kterou máte rádi, která je vaše oblíbená. Uvidíte, že váš byt prokoukne tak, jako ještě nikdy a ještě raději se do něj budete vracet.