Pomoc při cyklu

V období našich dnů se můžeme setkat s různými obtížemi. S nepravidelností, zpožděním, prudkými bolestmi či změnami nálad jste se už jistě setkala. Proto čtěte dále a dozvíte se, jak na tyto nepříjemnosti vyzrát.
I když si dnes ukážeme také přírodní cesty, někdy to jimi jednoduše nevede. Na mysli máme antikoncepci. Její nasazení vždy ale konzultujte se svým gynekologem, jelikož s sebou nese také mnoho nevýhod. Nebo aspoň může nést. Mezi vedlejší účinky se tak mohou řadit problémy s pletí, bolesti hlavy, změny nálad, bolesti při cyklu, trombóza, přibírání na váze, hubnutí, prořídnutí vlasů či dokonce sebevražedné myšlenky a sklony k depresím.
ženské břicho
Pokud chcete ale nejprve vyzkoušet tu přirozenou cestu skrz bylinky a bylinné přípravky, čtěte pozorně.
Česnek může být skvěle nápomocný k vyvolání cyklu. Toto může přijít velmi vhod v případě, že si chcete menstruaci odtrpět například před dovolenou u moře. Pomoci mohou také meduňka či libeček.
V období menopauzy, k ustálení cyklu nebo k vyvolání menstruace úžasně pomáhá jeřáb ptačí. Ten je v bylinářstvích volně prodejný v kapkách či v potahovaných tabletách. Osvědčil se již mnoha ženám a jeho účinky se dostavují poměrně rychle – průměrně již za týden či dva.
Pokud vás trápí vynechávání měsíčků či jejich úplné zastavení, na vině může být několik faktorů. Jedním z nich je problém s váhou. Konkrétně nízké procento podkožního tuku. U zdravé ženy by se mělo pohybovat ideálně někde mezi patnácti až dvaceti pěti procenty.
menstruační kalíšek
Další příčinou může být vysoká hladina stresu. Stres není dobrý k ničemu, řekněme si upřímně. Proto se ho snažte ze svého života vynechat různými druhy relaxace, jako jsou jóga, cvičení, meditace či dostatek kvalitního spánku.
V případě bolestí ve vašich dnech je dobré střídat teplé a studené obklady. K hormonální rovnováze také pomáhají bylinkové čaje, jakou je ten kontryhelový či měsíčkový.