Po porodu si tělo žádá odpočinek, ale i tak ho můžete dostat zase do formy!

Máte za sebou porod, doma máte zdravé a krásné děťátko, ale přesto se cítíte nespokojená? Cítíte se po porodu ve svém těle špatně? Změňte to! 

Po porodu si tělo žádá odpočinek, ale i tak ho můžete dostat zase do formy! 

Porod je vždy náročný, i když ho každá žena prožívá jinak, jedna to má lehčí, druhá zase o něco těžší, nikdy nikdo nemůže čekat, že se po porodu tělo dá zase do pořádku rychle a samo. Ano, často se maminky cítí vyčerpané a pak při pohledu na své tělo i vystresované z toho, že vypadají pořád jako těhotné. Jistě jste nabrala nějaké ty kila, ještě máte vypouklé bříško nebo vás straší strie. Jenže to je normální, chce to klid a méně se dívat na internet, na fotografie žen, které se chlubí tím, jak jsou už tři týdny po porodu zase ve staré formě. Uvědomte si, že úprava fotografií udělá svoje a hlavně, že každé tělo je prostě jiné. 

těhotná žena

Cvičit? Ano, ale jen zlehka! 

Co se týče cvičení, o tom vám jistě už něco pověděli i zdravotníci v porodnici. Doporučuje se počkat až po šestinedělí, určité cviky na zpevnění pánevního dna nebo na posílení bříška se mohou postupně dělat, ale opět je to všechno jen o čase. Vždy by každá maminka po porodu měla volit spíše lehký a přirozený pohyb, no a tím je zcela jistě chůze. Navíc procházky na čerstvém vzduchu jsou skvělé a prospěšné i pro miminko. Takže pro začátek vezměte kočárek a běžte ven, to je totiž také pohyb, ideální lehký pohyb na regeneraci po porodu. 

Dále platí to, že by žena měla dělat jen to, na co se cítí. Právě gynekolog, který vám po porodu prohlédne, vám může poradit a doporučit vhodný pohyb, přeci jen každý porod je individuální záležitostí, takže nějaké obecné rady se vás přímo týkat vždy nemusejí. 

žena po porodu

Mějte se ráda! 

I když je vaše tělo jiné a přijde vám, že už to ani nejste vy, je to jen pohled do zrcadla a vy to opravdu pořád jste. A jste krásná a úžasná, vždyť jste na svět přivedla dítě. Pokud se po porodu chcete cítit dobře, musíte se mít ráda a musíte se chválit za to, co jste dokázala. I psychická stránka je strašně důležitá a není to jen o tom, jak vaše tělo vypadá, vy se musíte cítit dobře. A to právě proto, že jste porodila svého krásného a zdravého potomka. 

Jezte, co máte ráda, odpočívejte, pokud to jde a rozhodně za žádných okolností netlačte na pilu!