Jak na vlastnoručně vyrobené dárky

Pro tatínka hermelín

Vymyslet vhodný dárek pro pány je všeobecně těžké. Klasická jejich odpověď je „nic nepotřebuji“. Ale co jim udělá radost vždy? Něco dobrého na zub a ještě k tomu domácí výroby.

příze

Potřebujete

5ks hermelínu

5 stroužků česneku

1 lžička sladké papriky

2 lžičky plnotučné hořčice

2ks cibule

špetka soli

nakládané kozí rohy

2 snítky rozmarýny

10 kuliček nového koření

10 kuliček pepře

5ks bobkového listu

slunečnicový olej

sklenici a mašli na ozdobu

Postup: Naškrábejte stroužky česneku se špetkou soli, poté smíchejte s paprikou a hořčicí. Rozkrojte hermelíny a uvnitř namažte česnekovou směsí. Slepte k sobě. Připravte sklenici a začněte vrstvit slité kozí rohy, nakrájenou cibuli, hermelíny. Pak zasypte kořením a snítky rozmarýny. Celé zalijte olejem a dobře uzavřete. Převažte mašlí a za 2týdny si tatínek může pochutnávat.

Pro babičku deku

Chcete se před babičkou blýsknout? Upleťte ji tu nejpříjemnější deku. Z čeho a jak, vždyť plést neumíte. Z měkoučké příze Alize Puffy, která se plete jen prsty. Žádné jehlice, nic nepotřebujete. Koukněte na youtube na pár návodů (návod na deku z Alize Puffy). Základní vzor je velmi jednoduchý, jen proplétáte očka stále dokola. Podle velikosti deky si objednejte klubka a můžete začít. Hotový dárek převažte stuhou a napište věnování.

srdce

Pro maminku album s fotkami a karamelový likér

Všechny maminky ocení pěkné album s fotkami, kde se budou moci dojímat nad dětmi a vnoučaty. Vzpomínat na výlety a připomínat si zapomenuté zážitky. 

Co potřebujete: kartonové album nejlépe na scrapbook, samolepky různých témat, barevné fixy, mašličky a dřevěné výřezy, lepidlo, vytištěné fotky, a to nejdůležitější dostatek času

Jak na to: fotky vytiskněte a nalepte do alba. Pak už vám stačí jen popustit uzdu fantazie a začít zdobit. K fotkám připisujte poznámky, z jakého místa to je, co vtipného se stalo. 

A aby měla maminka co během prohlížení popíjet, připravte ji ještě karamelový likér.

Co potřebujete:

1 plechovku Salka

1 plechovku karamelového salka

1 karamelový puding

půl litru mléka

půllitru rumu

Postup: puding uvařte podle návodu (neslaďte). Uvařený ho smíchejte s plechovkami Salka a rumem, rozmixujte do hladka. Nalijte do skleněné lahve a ozdobte stužkou.