Suchý šampon je užitečným pomocníkem mnoha žen i mužů

Co je to vlastně ten suchý šampon? Jedná se o přípravek, který může mít podobu spreje či sypkého pudru a aplikuje se na suché vlasy, pokud se potřebujeme narychlo zbavit mastného vzhledu. „Mastného vzhledu“ píši záměrně, jelikož suché šampony působí ve většině případů pouze vizuálně a na dotyk jsou stále mastné. Suché šampony jsou tedy spíše nouzovým řešením, rozhodně nenahrazují mytí vlasů klasickým šamponem.
Na současném trhu je již nepřeberné množství značek tohoto produktu a je potřeba si vybrat skutečně kvalitní a pro vaše vlasy vhodný přípravek.

dřevěný hřebenDůležité je, aby suchý šampon vlasy nezatěžoval, neměl nepříjemný zápach, nezabarvoval vlasy do bíla (spousta suchých šamponů toto dělá) a aby se Vám s ním dobře pracovalo. Je třeba dbát na to, že vyšší cena vždycky nezaručuje vyšší kvalitu. V současné době je již mnoho variant tohoto výrobku, které jsou uzpůsobené na konkrétní barvu vlasů (například speciální suchý šampon pro tmavě hnědé vlasy, aj.).

Jak se suchý šampon aplikuje?
Tento produkt tedy vlasy především osvěží, nicméně spíše jen vizuálně a pocitu mastných vlasů se jimi ve většině případů nezbavíte. Aplikace je velmi jednoduchá, produkt se nanese pouze na kořínky. V případě spreje je aplikace snazší než pokud jste zvolila pudr, ale ani ten není příliš obtížné na kořínky nasypat či nanést pomocí štětce. Produkt se po aplikaci nechá chvíli působit a poté se dobře rozčeše pomocí kartáče. Doporučuji opravdu zvolit spíše kartáč, než klasický hřeben a to proto, že kartáčem lépe suchý šampon rozčešeme a vyhneme se bílým stopám ve vlasech. Někdo místo rozčesávání použije suchý ručník a pudr si s jeho pomocí rozetře podobně, jako když si suší vlasy.
žena s brýlemi

Objem = bonus navíc!
Nejenže se opticky zbavíme mastnoty a cítíme se svěžeji, většina suchých šamponů nás příjemně překvapí i tím, že vytváří žádoucí objem. Dokonce ho spousta žen používá druhý den po umytí vlasů, ne kvůli mastnotě, ale právě kvůli hezkému objemu. Zároveň je velmi častý názor, že vlasy jsou díky tomuto produktu poddajnější a lépe se s nimi pracuje.
Pokud jste tedy uvažoval/a o koupi tohoto produktu, rozhodně neváhejte a pořiďte si jej. V koupelně se vám určitě neztratí a své uplatnění nalezne i na cestách.