Vlastní bydlení nebo pronájem

Stavební firmy v Havlíčkově Brodě Hbstavby.com vám zhotoví objekt k celoročnímu užívání podle vašich představ či požadavků, ovšem musíte mít nejprve jasno a být rozhodnutí jít touto cestou a dát přednost bydlení ve vlastním objektu před pronájmem.

Pronajímání bytů či domů je docela výnosný byznys, ovšem pouze pro pronajímatele, nikoli pro nájemce. Ten se ocitá v roli podřízeného, sice deklarovaného nájemní smlouvou, ale stále je to jen smluvní ujednání „na papíře“. Nemůžete o svém bydlení rozhodovat sami, nemůžete si bez dovolení zrušit tuhle příčku nebo vybudovat novou, nemůžete svévolně vyměnit kuchyňskou linku, pokud není vaše, za novou atd. A koneckonců platby nájemného jdou z vaší kapsy cizímu člověku a ve stáří vám nezbude nic jiného, než být závislí na pronájmu, a přizpůsobit se rostoucím cenám nájemného.

vlastní bydlení

Problematické je to i s rostoucími cenami energií. Jestliže máte svůj vlastní dům, je to operativní záležitost, lze něco podniknout v tomto smyslu, například vybudovat vlastní nezávislou studnu na obecním či městském vodovodním řadu, mít vlastní septik, vlastní fotovoltaické panely na střeše, vlastní zásobník čistého propanu pro vaření a vlastní krb či krbová kamna pro vytápění dřevem. To vše jsou prvky, s nimiž lze snížit náklady na bydlení na minimum a žít spokojenějším životem, i s ohledem na to, že se stáváte více nezávislými vůči státu a subjektům, které dodávají energie a pitnou vodu.

krásná příroda

Dalším plus je vlastní zahrada. Uvědomují si to zejména lidé, kteří mají tu možnost srovnávat, vlastní zahradu někdy měli a přišli o ni, nebo alespoň na zahradu docházeli u příbuzných či známých, a užívali si tu báječného klidu a vlastního zázemí. Výhodné je mít ji rozdělenou na část užitkovou a okrasnou, pěstovat ovoce a zeleninu, mít dispozici pergolu či altánek, terasu s výhledem a posezení s kávou nebo s čajem, které si vychutnáte v příjemném prostředí.