Hledání patnera je alchymie

Láska má mnoho podob. Člověk miluje srdcem i očima. Aby mohl vzniknout plnohodnotný vztah, je třeba, aby nás člověk přitahoval, líbil se nám, a samozřejmě abychom si rozuměli. Při hledání partnera dáváme přednost těm, kteří se nám líbí před těmi, kteří by nám snesli modré z nebe. Je to ale správně?

pár romantika

Určitě každý máme ve svém okolí někoho, kdo má problém najít si svůj protějšek. Nedá se říct, zda tímto problémem trpí spíše ženy nebo muži. Ani jedno pohlaví si ale nemá co vyčítat. Klademe totiž příliš velký důraz na fyzično. Je sice otřepaná fráze, že kávu nám neuvaří modré oči, ale laskavé ruce. A na řadu přichází klišé, že co je důležité, je očím neviditelné. Fyzická přitažlivost je bezpochyby velmi důležitá, ale porozumění a soulad duší by měl být na prvním místě. Proč?

Je to jednoduché. Ve stáří, v nemoci a při neúspěchu se o vás postará dobrá duše, a ne vypracované svaly. jistě, vypracovaná postava se s krásou duše nevylučuje, ale tak nějak to tak bývá, že krásní lidé mívají vady na duši. Je ale důležité se smířit zavčas s tím, že nikdo není dokonalý, a že každý máme své chyby. Od toho by se mělo vyvíjet hledání partnera. Nikdo nemůže mít všechno. Je také důležité mít co nabídnout.

Pokud někdo neumí do pěti napočítat, má nadváhu a je sprostý, těžko může očekávat, že najde laskavého člověka se vzhledem olympského boha. Nikdo nemá dokonalý vzhled a povahu. Je proto dělat kompromisy i v hledání partnera. Bez ohledu na svoje chyby a kvality nehledejte dokonalost. Neexistuje. Místo toho:

pár v noci

Naslouchejte. Umění naslouchat je velmi důležité, a je velmi opomíjeno. Potenciálního partnera tím určitě ohromíte.

Žádná křeč. Jste dlouho sami? Vždyť to není napořád. Rozhodně ale pořád nelichoťte a nesnažte se za každou cenu zavděčit.

Nesrovnávejte. muž, kterému se líbíte, není tak vysoký jako váš bývalý? Nebo je tak trochu malé dítě? Za žádnou cenu je nesrovnávejte. Každý je nějaký. A kdo ví, možná před sebou máte toho nejlepšího chlapa.

Hledání partnera, který nám bude ve všem vyhovovat, je prostě předem prohraný boj. Musíme si najít někoho, kdo bude mít alespoň něco z toho, co hledáme. Ne nadarmo se totiž říká, že kdo chce moc, nemá nic. Prostě si stanovte, co je pro vás nejdůležitější, a zbytek nechte plavat.