Láska kvete v každém věku, nejvíce na internetu

Internet – dnes už naprosto běžná součást našeho života, bez které se obejde jen málokdo z nás. Je všude s námi a my jsme všude s ním. Na internetu se bavíme, pracujeme, nakupujeme, studujeme, komunikujeme, čteme knihy, posloucháme hudbu, ale také se seznamujeme. A ne zrovna v malém počtu.
kresba v písku
Poznávací znamení „karafiát v klopě kabátu“
Pryč je doba, kdy si nezadaný muž dal do novin inzerát a pak s dohodnutým poznávacím znamením „karafiát v klopě saka“ či „srolované noviny pod paží“ stepoval v zimě uprostřed náměstí a nervózně vyhlížel, která z procházejících dam by mohla být ta jeho očekávaná neznámá.
Jsme moderní, jsem online
Doba pokročila a seznamku v novinách vytlačila seznamka na internetu. Princip podobný tomu tištěnému v novinách, jen všechno zjednodušené, pohodlnější a rychlejší. Možností seznámení online jsou mraky. Seznamky, chaty, sociální sítě, různé skupiny sdružující lidi podle zájmů nebo třeba podle bydliště. A jak to funguje? Prostě jak klasická seznamka. Někoho poznáte, je vám sympatický, nějaký čas si spolu píšete, a pokud sympatičnost stále trvá, domluvíte si rande. Nejčastěji to bývá společná káva někde na veřejném místě. Opatrnosti je zde totiž více než potřeba. No a pak buď to vyjde a pověstná jiskra přeskočí, anebo nevyjde a vy si dáte kávu s člověkem, kterého už neuvidíte nikdy. Nic víc, nic míň.
on a ona se hledají
Běžte štěstí vstříc s obezřetností
Statistiky říkají, že dnes se seznamuje přes internet téměř 40% párů. A netýká se to jen mladých lidí. Nejvíce „aktivní“ jsou v tomto směru lidé ve věku 40-60 let. Když se rozhlídnete kolem sebe, určitě někoho takového znáte i vy. Internet dává šanci potkat se s lidmi, se kterými bychom se jinak nepotkali. To je ale jen pomocná „berlička“ v navázání kontaktu a v prvních krůčcích. Pak už je to pouze ve vašich rukou. Osobní setkání je nutné a zbytečně jej neodkládejte. Dlouhodobý online kontakt totiž může být po určité době už na závadu. Lidé dokáží hezky psát, až by se člověk i zamiloval, ale ve skutečnosti pak může přijít zklamání. Zrovna tak i v opačném případě. Každému z nás nebylo dáno do vínku umění psát milostné romány a mnohdy ani neoplýváme úplně správnou češtinou. Reálně ale můžeme mít takové hodnoty, že chybějící čárka ve větě, bude úplně zanedbatelná. No, a pokud to nevyjde, pověstná jiskra nepřeskočí, a vy už nebudete mít zájem se spolu příště vidět, tak se taky nic neděje, život jde dál. Jednou to ale vyjít může. Za pokus to stojí, protože svému štěstí je třeba jít naproti.