Co to znamená fitness strava?

Fitness strava je velkým tématem poslední doby. Lidé si začínají uvědomovat, že naše republika je na tom čím dál hůře v počtech nadváhy a obezity. Proto se spoustu mladých, ale i starších lidí rozhodlo jít jinou cestou a dali se na dráhu fitness. Fitness životní styl zahrnuje spoustu cvičení, budování svalstva a lidé, kteří se fitness věnují, se velmi zaměřují i na celkové zdraví a správné fungování lidského těla.

Stejk

Nezbytnou součástí fitness životního stylu je i fitness strava. Ta je založená především na konzumaci vysokých dávek bílkovin. Odborníci uvádějí, že člověk by měl průměrně sníst asi 0,8 gramů bílkovin na jeden kilogram své váhy. U aktivních sportovců ale toto číslo ještě stoupá, a mohou tedy přijímat třeba až 1,2 gramy bílkovin na jeden kilogram své hmotnosti.

Bílkoviny mají dlouhotrvající sytící efekt, a jsou proto vhodné i do hubnoucího režimu. Navíc pomáhají budovat svalstvo, což je ve fitness světě žádoucí.

Bílkoviny bychom měli konzumovat co možná nejkvalitnějších. Dnes je sice trend, že spousta výrobků má do názvu připsáno „protein“, ale ve skutečnosti mají třeba jen o dva gramy bílkovin navíc, oproti výrobku bez tohoto označení. A samozřejmě také dvojnásobnou cenu. Jezte proto klasické a základní potraviny, jako je kuřecí a krůtí maso, hovězí maso, tvaroh, jogurty, mléko, acidofilní mléko nebo luštěniny.

Příprava jídla

Sportovcům se ale snadno stane, že jejich přísun bílkovin denně prostě nestačí. Pro takové případy je dobré využít například možnost proteinových prášků. Ty rozpustíte ve vodě či mléce, promícháte, a máte výbornou svačinku, která je lehká, nebude vám po ní těžko, dodá vám spoustu bílkovin, a ještě s ní můžete zahnat chutě na sladké. Na trhu je na výběr snad ze všech příchutí, na jaké si vzpomenete, od klasických, jako je čokoláda či vanilka, až po neobvyklé, jako je skořicová rolka, ledová káva nebo dračí ovoce.