Milovaná morčata

 

Máte doma nějaké zvíře? Já si myslím, že v poslední době má člověk doma aspoň nějaké malé zvířátko. Já jsem začínala tím, že když jsem byla dítě, tak mi maminka pořídila dvě morčata. Myslím si, že to je opravdu nenáročné zvíře a je to opravdu vhodné pro začátečníky, a hlavně pro děti. Protože morčata jsou velmi sympatická a taky jsou velmi přátelská a neumí tak rychle běhat, jako křeček. A taky se s ním lépe mazlí. A upřímně, morče aspoň nezaleze do všech škvír, které doma máme. A taky si pamatuji, jak mi jednou otec koupil bílou myšku ve zverimexu. Byla to normálně chovná myška, jenomže mi opravdu utekla. A zalezla nám někam za skříň a nemohli jsme ji najít a chytit. Našli jsme ji asi až po dvou týdnech. A my jsme ji našli v kredenci, jak ožírala chleba. Chudáček, měla si velký hlad. To ale nevadí. Chleba jsme vyhodili a myšku jsme dali do akvária zpět.

Morčata jsou mírumilovná.

 
 

A stejně za půl roku umřela, protože už byla stará. To morčata jsem měla osm let. A taky musím říct, že u morčete je opravdu vhodné, pokud chováte minimálně dvě morčata, protože morčata tady jsou zvyklá žít ve skupince, takže minimální počet morčat jsou dvě. A myslím si, že v některém státě je v chovu dokonce uzákoněné, že se morčata musí chovat minimálně ve dvou.

morče

Takže kdo chcete morčátko, tak doporučuji, abyste měli rovnou dvě morčátka. Nebo by taky možná bylo vhodné, kdyby se třeba k morčátku měli alespoň nějakého malého křečka, aby morče nebylo samo. Morče snáší opravdu těžko samotu, nikdo přece nechce, aby nějaké zvířátko doma nám trpělo. A jaké bylo vaše první morčátko? Bylo taky tak roztomilé, jako moje morčátka? Nebo jste neměli morče a měli něco jiného? Já taky měla za svůj život ještě pět psů a na všechny vzpomínám s velkou láskou. Byli to dobří a milovaní členové rodiny a bez psa abych žít nemohla. Nyní mám dva a miluji je.