Ježek bělobřichý – malý úžasný přítel do Vaší domácnosti

Ježek bělobřichý je malý přítel, kterého můžete oficiálně chovat jako domácího mazlíčka. Je to klasický ježek, který je ale určený k chovu. Ve volné přírodě by nepřežil. A jak se o takového ježečka starat najdete níže.

Jídelníček: Ježeček vám sice sní cokoliv, co mu dáte, ale ne vždy je to vhodné. Vhodně jsou kočičí granule (kvalitní a s vysokým obsahem masa), masové kapsičky, hmyz samozřejmě, vařené vejce (občas), vařené kuřecí maso (kuřecí krky, srdíčka, libové maso), mrkev, rýže. Všeho s mírou. Pokud chcete ježečka krmit pouze hmyzem – tato varianta je asi nejlepší. Někdo poskytuje jak vařené maso, tak granule a třikrát do týdne hmyz.

ježek bělobřichý

Domov: Nejvhodnějším bydlením pro ježečka je takové obydlí, do kterého nefouká. Takže se určitě podívejte na plastové boxy. Výběh by měl mít co největší. Pokud má malé obydlí, je nutné nechat ježečka každý den pořádně vyběhat! Podestýlku můžete volit libovolnou. Doporučuji ale Asan. Je to drcený papír a je vhodný i pro alergiky. Pokud sáhnete po pilinách nebo jiných možnostech, určitě chybu neuděláte.

Socializace: Ježečci mohou být kontaktní i nekontaktní. Pokud ježečka berete denně do ruky a necháváte ho vyběhat, krmíte ho z ruky – je dost možné, že i v dospělosti bude ježek kontaktní. Není to ale mazlíček, který si bude užívat každodenní mazlení – takový ježci jsou raritou. Pokud chcete mazlíčka, kterého si budete chtít hladit a podobně, sáhněte raději po morčátku nebo králíčkovi.

ježek - bodliny

Velmi zvažte koupení tohoto mazlíčka. Je potřeba s ním opravdu pracovat – tím je myšleno „venčení“. Je nutné ale vědět, že je ježeček velmi citlivý na průvan. Neberte ho určitě nikdy ven, vždy takové „venčení“ musí probíhat v místnosti.

Máme zde mnoho chovatelských stanic. Ježečka si můžete zakoupit ve více barevných variantách. Barevné varianty jsou různě cenově hodnocené. Pokud budete chtít tmavšího jedince, bývá dražší než například albín. Cenově se můžete dostat v rozmezí od 1500,-Kč do 5000,-Kč.