Nezařazené

Hodinový manžel má konkurenci – hodinovou manželku

Kdo se s tímto výrazem setká poprvé, možná jej napadne poněkud intimní podtext a svůj původní význam se ztrácí v ložnici, s vidinou erotiky a sexu. Ostatně, i hodinový manžel se kdysi, před dvěma desítkami let, kdy u nás tato služba začínala , nesetkal s největším pochopením. Přitom šlo o docela obyčejné řemeslné práce všeho druhu, od instalatérských prací, přes pokládky koberců, údržbu zahrady, montáž nábytku atd.
žehlící prkno.png

V čem spočívá náplň práce hodinových manželek

· Úklid – většinou jde o nárazové úklidy většího rozsahu, které lidem usnadní život. A že je o tuto službu zájem, prokazuje fakt, že se tímto způsobem uživí desítky žen z celé republiky. Klient ocení zejména umývání oken, hloubkové strojní čištění koberců, čištění čalounění křesel a sedacích souprav, generální úklid před vánočními svátky a velikonocemi, ale i pravidelný úklid domácností v průběhu týdne.
kýbl, mop a hadr.jpg
· Krmení domácích zvířat, zalévání květin – kromě toho i vybírání poštovní schránky, a to vše v nepřítomnosti majitelů bytu nebo domu. Dříve se něco podobného provádělo formou protislužby u lidí v rámci sousedských vztahů nebo v příbuzenstvu a dnes je zájem o tuto službu ve formě smluvní.
· Hlídání dětí a vaření – namísto klasických Au-pair se osvědčily hodinové manželky, které kromě této vyhraněné činnosti zvládnou děti také nasytit, přečíst jim před spaním pohádku, a uvařit večeři třeba pro celou rodinu. Zkrátka takové obdoby hospodyní nebo služebných.
dívka s prachovkou.jpg

Poptávka převyšuje nabídku

Činnost hodinových manželek, pokud je prováděna pečlivě a důsledně, je velice dobře recenzována a stává se, že možnosti pracovnic předčí obrovská poptávka. Většina žen si takto pouze přivydělává, ale některé se rozhodly dokonce tímto způsobem aktivně podnikat a založit společnost s ručením omezeným. Práce hospodyněk jsou na trhu práce vyhledávané zvláště v dnešní době, kdy klesá fyzická zdatnost obyvatel, roste mezi lidmi nadváha a obezita, lidé se stávají více pohodlnými a úklid a vaření pro ně představují obrovskou zátěž.