I podnikatelé strádají

Podnikání bylo a dodnes v myslích mnoha našinců zůstává spojeno s enormními zisky těch, kdo se na něj vrhnuli. Mnozí z nás byli a jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že si soukromníci svým počínáním přicházejí na pěkné peníze, že si žijí jako v bavlnce.

Ale realita této představě nejednou neodpovídá. Zatímco tu jsou takoví, jimž se skutečně daří a onu představu splňují, je tu i celá řada těch, kdo dnes a denně bojují o přežití a jen stěží se drží nad vodou. Je tomu tak a také tomu tak být musí. Soukromé podnikání je totiž vždy jistá sázka do loterie a riziko, že to nevyjde, tu hrozí každému.

mince centy

A co si má počít ten z podnikatelů, jenž už si nevydělá ani na přežívání? Jemuž podnikání přináší namísto tučných zisků jenom další a další dluhy?

Dotyčný má často vlastně jedinou možnost. Nechce-li své podnikání pověsit na hřebík, musí někde najít někoho, kdo mu na překlenutí těžkých časů a opětovné nastartování ekonomicky výhodného počínání poskytne nějaké ty scházející finanční prostředky. A protože podnikatelům nikdo nic zadarmo nemá, je třeba usilovat aspoň o nějakou tu půjčku.

Ovšem sehnat peníze na rozvoj podnikání ve chvíli, kdy se firma potápí, to není jenom tak. To chce správně zvolit toho, na koho se dotyčný podnikatel obrátí.

domek a mince

A padne-li los na dobrou nebankovní společnost, je po starostech. Taková hypotéka bez dokládání příjmů totiž vytrhne pověstný trn z paty leckomu. Přesněji tomu, kdo se může za půjčené peníze zaručit svou nemovitostí a kdo bude schopen řádně splácet.

Někdo takový se tu nemusí vůbec obávat těžkostí, jež by ho provázely někde v bance. Tady mu pomyslně nezlomí vaz ani nedobře vypadající daňové přiznání, ani nízké příjmy, ani záznamy v registrech dlužníků, exekuce a jiné trable. Tady je skutečně nemovitost dostatečnou zárukou.

A každý tu tak může získat peníze, jež investuje do svého podnikání. Aby se opět vykročilo na cestu k lepším zítřkům.