Technologické změny, které můžete očekávat velmi brzy

Většina nových vymožeností se právě rodí. Odborníci neustále přicházejí se zlepšeními a k vývoji dochází každý den. Informovat se můžete o technologiích budoucnosti u Online Chlap, kde budete pravidelně dostávat zprávy a novinkách z mnoha oblastí zájmu. Dnes se podíváme na několik možností, které se již chystají a brzy vyjdou do světa.
sportovní auto stříbrné

Samostatné automobily

Auta bez řidičů již sice existují, ale příliš jich na silnicích nepotkáte. To má dva důvody. První je ten, že ještě nejsou dokonalá a druhý ten, že jim lidé moc nevěří. Fungují díky tomu, že mají po celém obvodu i na střeše kamery a senzory, které dokumentují jejich okolí a podle toho mohou zareagovat. Z bodu A do bodu B je poté navede klasická navigace. Hlavním cílem je zvýšit bezpečnost na silnicích.

Oprava DNA

Umělý zásah do lidské genetiky je velmi troufalým a kontroverzním počinem. Cílem je změnit či opravit buňky před i po narození tak, že se tělo uzdraví i od těžké nemoci. Otázkou samozřejmě je, zda by se takto dala léčit i rakovina. Prakticky půjde o opravu, anebo rovnou zničení poškozených částí kódu DNA. Za jak dlouho to bude možné a zda to bude fungovat je zatím ve hvězdách.

Hlasové ovládání jako standard

Již nyní mnoho počítačů poměrně dobře rozpozná lidský hlas. V budoucnosti půjdeme ještě dál a jednou se možná dostaneme na úroveň Tony Starka, alias Iron Mana. Budeme moci hlasem ovládat elektronická zařízení, diktovat zprávy a díky chytré domácnosti i ovládat většinu domu či bytu jen pomocí vlastního hlasu. Takové možnosti již jsou, ale budou ještě lepší a propracovanější.žena ve virtuální realitě

Co naopak nikdy nepřijde?

Lety pro veřejnost do vesmíru si nejspíš neužijete. Pokud máte dost peněz, tak se sice můžete zapsat do seznamu zájemců, ale stejně se dostanete jen o trochu výše než s letadlem. Někteří vědci přišli s nápadem napojit do mozku virtuální realitu, ale to se realitou jen tak nestane. Díky složitosti mozkových signálů je to pro vývojáře velice náročné, možná dokonce nemožné.