Jak se určuje cena revize elektřiny


Říká se, že nic není zadarmo. A platí to i o revizích elektroinstalací. Ty se musí v některých veřejných objektech provádět povinně, avšak to neznamená, že je to zadarmo, podobně jako je tomu u povinného ručení automobilu. Když však vybíráme firmu, která nám prohlídku provede, zjistíme, že se cena revize elektřiny mezi nimi může poměrně značně lišit. Co nás však možná překvapí více, je fakt, že se může lišit i v rámci jedné firmy, pokud jde o prohlídku dvou různých objektů.

kontrola elektrického vedení

To je dáno tím, že žádné dva objekty nejsou stejné. Liší se v mnoha ohledech, a v ceně jsou tyto rozdíly vždy zohledněny. A je pravdou, že některé jsou poměrně závažné. V první řadě jde o velikost objektu. Je totiž pochopitelné, že v malém bytě toho bude ke kontrole poměrně méně, než v rozlehlém několikapatrovém domě. Pracovník zde stráví podstatně více čau, o opotřebení nástrojů nemluvě. A je nutno podotknout, že ty nebývají zrovna nejlevnější.

elektrikář při práci

Pak je zde také stáří budovy i elektroinstalace samotné. Podobně jako u jiných zařízení i zde platí, že čím je starší, tím je náchylnější k poruchám a tím opatrněji je potřeba s ním zacházet. A vzhledem k tomu, že elektrické rozvody vydrží často i celá desetiletí bez výměny, je jasné, že některé případy nejsou zrovna jednoduché.

V neposlední řadě zde máme i počet nezbytných oprav, které bylo nutné provést. Samozřejmě, některé mohou počkat, avšak většinu nalezených problémů je nutné vyřešit okamžitě, než se stane nějaké neštěstí. S elektřinou si totiž není radno zahrávat.

Z výše uvedeného je tedy patrné, že se ceny mohou mezi jednotlivými objekty poměrně značně lišit. Nesmíme tedy být překvapeni, když budeme platit úplně jinou částku než náš známý. To je také důvod, proč si většina lidí nechává nejprve udělat předběžnou kalkulaci, aby měli představu, kolik ona revize bude stát, a následně se podle toho rozhodnou. A je nutné říci, že to je asi to nejlepší možné řešení.