Je nebankovní půjčka skutečně tak výhodná?

O nebankovních společnostech toho bylo napsáno již mnoho, v drtivé většině nešlo o příliš lichotivé články. Není se tak čemu divit, že řada lidí si je stále spojuje s celou řadou mýtů a polopravd, jak je tomu ale ve skutečnosti?

Nebankovní půjčka bez zástavy nemovitosti má mnohdy úplně jiná pravidla, než ta bankovní. V mnohých ohledech je k dlužníkům benevolentnější. Úvěr tu totiž získá téměř každý bez ohledu na jeho finanční minulost, výši jeho závazků či měsíční příjmy. Lidé na nebankovní úvěry vsází hlavně ve chvíli, kdy jim peníze schází v rodinném rozpočtu nebo potřebují urgentně řešit nečekaný výdaj.

Online úvěr

  • Žádost je možné podat i online

I vlivem celosvětové pandemie se mnoho bankovních úkonů přeneslo do internetového prostředí. Žádost o půjčku byste tu ale zatím hledali jen marně. Většina bank může online formou úvěr předschválit, ale osobní návštěva pobočky vás stejně nemine. Stejně tak jako hora papírování či tolik nenáviděná byrokracie.

Sjednání podmínek

A jak funguje schvalování žádostí u nebankovních institucí? Žádost je u nich možné vyřídit i online za pomoci přednastaveného úvěrového formuláře. Tam vyplníte své údaje, navolíte podmínky a pak už jen čekáte na verdikt ze strany společnosti. U těchto rychlých žádostí je však zapotřebí počítat s větší úmrtností.

  • Rizikový žadatelé

O úvěr může požádat každý, kdo splňuje věkovou hranici 18 let. Zda mu však bude úvěr schválen, je věc druhá. V bankovní legislativě se můžeme setkat s termínem „rizikový žadatelé“, kteří pro banku představují až příliš velké riziko, a proto většinou odchází z banky bez vyřízeného úvěru. Jedná se například o studenty, důchodce nebo rodiče samoživitele. Banka jim úvěr nabídne za předpokladu, že k sobě budou mít ručitele, který bude ochoten případně dluh převzít. V nebankovních společnostech je možné vzít si úvěr i bez ručitele.