Jaký je váš životní styl?

Životní styl každého z nás je odlišný, to je asi samozřejmé, ale jsou tu určité skupiny lidí, kteří tráví svůj čas podobně. Jak jste na tom vy, zajímá vás vaše zdraví nebo na to moc nedbáte?

Co se lifestylu obecně týče, tak nejčastěji slýcháme o tom zdravém životním stylu. Ale co to vlastně znamená? Štíhlé modelky z magazínů nám radí, abychom jedli saláty k obědu i k večeři a pro práci si šli zaběhnout maraton. Je tohle ale opravdu ten „zdravý životní styl“? Já si to nemyslím a rozhodně nejsem sama. Poslední dobou se i odborníci shodují na tom, že zdravý životní styl by měl být komplexní. Navíc se už konečně začíná přikládat větší důležitost psychickému zdraví.

cvičení

To, co je nezdravé si dokážeme všichni představit velice snadno. Vysedávání u televize, pojídání chipsů a jídel objednaných z fastfoodů. Nicméně i takovýto lidé na tom mohou být psychicky lépe, než ty hubené modelky z časopisů. Není to samozřejmě žádné pravidlo, ale zkrátka je důležité se starat jak o to fyzické, tak i psychické zdraví.

Pokud jste se o svoje psychické zdraví nikdy nějak nezajímali, tak je nejvyšší čas začít. Nejprve si o sobě zjistěte některé základní informace. Jste spíše introvert nebo extrovert? Introverti načerpávají energii během času, kdy jsou sami. Naopak extroverty nabíjí čas trávený se spoustou lidí. Podle toho se můžete snadno rozhodnout, jak budete trávit svůj volný čas. Pokud jste spíše introvertní typ člověka, tak je pro vás vyčerpávající chodit každý víkend na velkou party a nic moc z toho nezískáte.

relaxace v sauně

Tohle je jen samotný začátek péče o vaše psychické zdraví, zkuste se podívat po knihách, které se tomuto tématu více věnují. Také můžete vyzkoušet různé meditace, jógu, relaxační dechová cvičení a různé techniky na odbourání stresu. I to vašemu zdraví pomůže a váš celkový životní styl se tím rozhodně zlepší.