Jak ušetřit na jídle?

Při jídle bychom se měli snažit šetřit, ale rozhodně ne na úkor jeho kvality. I mezi levnými potravinami samozřejmě najdeme výživné a zdravé jídlo, ale také nás tu mohou čekat nástrahy v podobě levných polotovarů plných cukrů, konzervantů a éček. Proto vždy pečlivě čtěte složení a za kvalitní potravinu si připlaťte pár korun, abyste měli jistotu, že svému tělu dodáváte jen to nejlepší.

restaurace

Jak tedy ale ušetřit na jídle?

Plánujte

Sice vám to zabere více času než nárazové vaření, ale můžete tak ušetřit spoustu peněz. Před větším nákupem si v klidu sedněte a rozmyslete si, co budete následující týden nebo pár dní vařit. Pokud víte, že v obchodě, kam jedete na nákup, je určité zboží v akci, nebojte se z něho zahrnout do jídelníčku více jídel s různými obměnami. Dbejte na to, aby vám nezůstali žádné zbytky a snažte se nakoupené suroviny spotřebovat opravdu celé.

Vařte si doma

I když je pohodlnější a pro leckteré i chutnější využívat služeb restaurací a dovážkových služeb, pravda je, že takové stravování se vám pěkně prodraží. A to nejen ohledně hlavních jídel, ale i třeba takové svačinky v podobě koláčků, buchet a podobně. Zatím co si v pekárně koupíte za 25 Kč jeden koláč, doma za podobnou částku dokážete napéct celý plech, kterým pohostíte celou rodinu. Samozřejmě to neznamená, že už se nikdy nevydáte do restaurace, ale v rámci šetření je nenavštěvujte každý den.

obchod

Využijte různé akce a kupóny

Není žádnou ostudou nakupovat v akcích a využívat různé slevové kupóny, které vám supermarketové řetězce nabízí. Téměř každý má už dnes svůj věrnostní program a příležitostně odměňuje zákazníky kupóny na celý nákup či na různé produkty. Prostudujte si akční letáky a objevte, kde jsou suroviny, které potřebujete za nejlepší cenu. Občas se také vyplatí navštívit supermarkety před zavírací dobou, jelikož tu bývá k dostání zelenin a pečivo ve výrazné slevě.

Nenakupujte hladový

Napište si dopředu seznam, co potřebujete koupit a toho se držte. Do supermarketu vcházejte najezení, jelikož pokud budete hladový, snadněji podlehnete svodům dalších lákadel, které ve skutečnosti ani nepotřebujete a často se jedná jen o prázdné kalorie a potraviny plné cukru a tuku.