Kvalitní spánek

Kvalitní spánek je velmi důležitý. Ve spánku se obnovují naše síly, odpočinout si může náš mozek, který přes noc protřídí naše denní zážitky a k tomu nám vymyslí nějaký ten sen. Každý máme svou oblíbenou polohu, ve které usínáme. Psychologové sice tvrdí, že poloha při usínání vypovídá něco o naší povaze, ale spíše bych řekla, že usínáme v poloze, která je nám příjemná a která je hlavně příjemná naší páteři. Stejně tak máme každý své oblíbené noční oblečení. Noční košile, jak pro dámy, tak pro pány, pyžama a to bavlněné, flanelové nebo saténové. Někdo spí v trenýrkách a někdo i bez nich. Každý má své oblíbené a hlavně pohodlné.

měsíc

Kvalitní spánek ovlivňuje ale nejvíce postel a konkrétně matrace. Spíte-li špatně a ráno se budíte rozlámaní, měli byste okamžitě vyměnit postel a matraci, a ne běžet k lékaři. Důležitá je také pokojová teplota, kterou máme v ložnici. Teplota by měla být mezi 17-20°C. Jenže pokud je žena zimomřivá, tak s teplotou 17 °C nebude souhlasit. Nicméně, měli byste teplotu v ložnici opravdu držet nižší než v ostatních pokojích v bytě.

spánek

Bavíme-li se o spánku, nesmíme vynechat ani deky a polštáře a ložní prádlo, prostěradla a povlečení. Někdo spí pod dekou, někdo má nadýchanou duchnu po babičce. Deka by ale ne měla být těžká, abyste se v noci pod ní mohli pohodlně otáčet. Zajímavou dekou je velká dvojdeka pro pár, ale asi se nenajde moc párů, které ji na noc používají, protože přece je, kdo by se chtěl v noci přetahovat o deku.

Kvalitní spánek nám zajistí mnoho faktorů, a i když máme kvalitní matraci, pohodlné pyžamo a oblíbenou deku, tak pokud půjdeme do posteli rozrušeni nebo po stresujícím dni, nemusí se nám podařit usnout, nebo se v noci budíme. Kvalitnímu spánku se dá trochu pomoct bylinkovým čajem, nebo teplým mlékem s medem. Prášky na spaní jen v krajním případě.

Tak dobrou noc.