Co se u dobrých instalatérů počítá

Když poptáváte instalatérské služby, očekáváte, že narazíte na firmu, která odvede perfektní práci za rozumné peníze a v krátkém čase, bez průtahů. Co je měřítkem dobrých instalatérů?

Zkušenosti – firma, která na trhu působí déle, než deset let, si již vybudovala za tu dobu jisté renomé, a získala řadu spokojených klientů, z nichž mnozí využívají těchto služeb opakovaně. Ještě větší renomé má na trhu firma se zkušenostmi delšími, než čtvrt století, jen si spočítejte, kolik zakázek již vyřešili, a s čím vším se asi ve svém oboru setkali. Délka působnosti se zkrátka počítá jako jeden z hlavních znaků úspěchu, a je to pro vás jistou zárukou, že i ta vaše situace pravděpodobně dopadne dobře.

instalatérské nářadí

Havarijní servis – instalatéři, kteří působí v silné konkurenci tak dlouho, a ještě k tomu udržují havarijní pohotovost instalatérů, jsou k nezaplacení. Uložte si jejich kontaktní údaje a mějte je k dispozici u sebe pro případ, že někde praskne příruba, začne téct topení, přestane fungovat karma, potřebujete někam zavést vodu, ucpe se vám odpad a nevíte si s ním rady, anebo uvažujete o podlahovém vytápění. Instalatér je profese, která spolu s elektrikáři patří k nejdůležitějším pro fungování běžné technické infrastruktury jak domácností, tak i firem a všech pracovních a společenských uskupení. Bez elektřiny a dodávky vody, bez toalet a možností provádět pravidelnou hygienu, by se naše společnost propadla hluboko do středověku.

instalace vodovodní baterie

Ochota, spolehlivost a komunikace – někteří lidé, jak se říká, „usínají na vavřínech“, považují se za mistry světa a své bývalé úspěchy povyšují nad ostatní. Kde vládne nadřazenost, tam roste i pýcha a ta, jak známo, předchází pádu. Od takových instalatérů dál, i kdyby byli na trhu třeba padesát let! Podstatné je, aby byli ochotní, vnímali vás jako sobě rovného partnera a vaši zakázku brali zodpovědně a se vší vážností, i když jsou to mistři svého oboru.