Pro připojení bazénu budete potřebovat PPR materiál (nátrubky, kolena atd.)

Máte v úmyslu pořídit si zahradní bazén? Může být zapuštěný do země nebo nadzemní, může vás přijít na několik stovek tisíc korun, anebo jen na pár tisícovek. I levné nadzemní bazény mohou dobře sloužit svému účelu, ovšem pouze tehdy, budou-li opatřeny ale espoň základním příslušenstvím, jako je filtrační okruh s čerpadlem a nádobou s křemičitým pískem či papírovou kartuší, a prostředky bazénové chemie pro desinfekci vody. Dále budete potřebovat schůdky, teploměr, plováky, testery, krycí plachtu, geotextilní podložku, ale zejména budete muset zajistit k nádrži přívod vody. Nebudete přece bazén napouštět tak, že do něj budete nalévat vodu z konve.

voda v bazénu

Vodoinstalační materiál se vyrábí z polypropylenu

Přívod vody k bazénu budete realizovat pravděpodobně do technické šachty v jeho blízkosti a k tomu bude zapotřebí mimo jiné i vodoinstalací materiál. Dříve se pro tyto účely využíval kov, tedy konkrétně pozinkované ocelové trubky a armatury, dnes vystačíte s polypropylenem.

venkovní bazén

Obrovskou výhodou polypropylenu je jeho zdravotní nezávadnost pro rozvody pitné vody, tím pádem nemusíte mít obavy z kontaminace vody ani v bazénu. Zároveň je to materiál velmi levný a výborně dostupný.

Polypropylen se vyznačuje perfektní schopností tváření za tepla, lze jej odlévat i ohýbat, spojovat i řezat, což by bylo u ocelových trubek mnohem obtížnější. Pro spojování polypropylenových trubek s PPR tvarovkami – nátrubky (mufnami) 20 mm Chlorito nepotřebujete řezat závit a opatřit armaturu těsnicím česáním, vystačíte s lepeným spojem, který je navíc ještě spolehlivější.

A v neposlední řadě se s PPR materiálem dobře pracuje a instalace přívodu vody do bazénu probíhá velmi rychle a operativně. Rozhodně mnohem operativněji, než u ocelových trubek. Rozhodovat může také hmotnost celé konstrukce, která je u oceli několikanásobně vyšší.