Sáčky se zipem si vezměte s sebou i na vodáckou výpravu

Sáčky se zipem využíváme hlavně v domácnosti a v odvětví logistiky. Balíme do nich různé drobnosti, dokonce i trvanlivé potraviny. Své uplatnění najdou i v terénu – v přírodě.

Sáčky se zipem na vodácké výpravě

Víte, že vodáctví má v naší zemi velmi hluboko zapuštěné kořeny, které sahají nejen do období socialismu, ale i dál, k trampům prvních tábornických osad, převážně na Sázavě? Plavba po říční zčeřené hladině má své osobité kouzlo, stěží s ním budete srovnávat jiné dovolenkové pobyty, a pokud jste nikdy na vodě nebyli, vyzkoušejte a třeba tomu také propadnete, jako stovky – tisíce lidí v Česku.

kempování v přírodě

Lodní vaky a uzavíratelné sáčky – rádi bychom vám připomněli, že budete potřebovat s sebou kromě obvyklé bagáže (stanu, spacáku, karimatky atd.) také vhodné pomůcky, které uchrání vaše věci před působením vody a vlhkosti. Dříve se k tomu využívaly plastové barely (říkalo se jim bandy nebo sudy) se šroubovacím víkem, bylo to ale velmi nepraktické, a tak je později vystřídaly lodní vaky.

dívka na vodě

Lidé, kteří již prošli mnoha zkušenostmi, vám doporučí i do relativně bezpečného vaku vkládat věci do igelitových zip sáčků. Je to taková pojistka, kdyby došlo k jeho protržení nebo nechtěnému otevření. Zároveň sáčky se zipem chrání věci v kempu před deštěm a vlhkostí. Měli bychom do nich ukládat hlavně elektroniku (mobily a tablety), bankovky, osobní doklady a také potraviny. Rozmáčené špagety, kakaový prášek, mokré pečivo a chléb nebo mokrý toaletní papír vám zkrátka asi moc radosti nepřinesou.

Sáčky se zipem se samovolně nerozevřou – to si zapamatujte, uzavírací mechanismus je natolik pevný, že se spíše sáček roztrhne, než aby se sám otevřel. Můžete se na něj stoprocentně spolehnout a někteří lidé takto balí na dovolenou i oblečení. Oddělují tak od sebe čisté prádlo od špinavého, což je na vodáckých výpravách z hygienického hlediska docela zásadní.