Od blůzky až po svatební šaty

Šití patří mezi ty úchvatné činnosti, kde člověk může experimentovat, neustále se něco učit, vymýšlet a naplno zapojit svoji fantazii. Je to činnost, kde si můžete realizovat své sny. Další výhodou je určitě i to, že nepotřebujete žádné obsáhlé znalosti.

K tomu, abyste dokázali ušít kousek nositelného oblečení potřebujete nápad, látku, střih, šicí potřeby a šicí stroj. Hodně si můžete ulehčit práci, pokud si pořídíte zajímavého pomocníka – krejčovskou pannu.

šití2

Na této figuríně si velice snadno upravíte nastřiženou látku v budoucí podobu modelu třeba našpendlením nebo stehováním, můžete provádět různé opravy šití během celého procesu tvorby a také si lépe uděláte vizuální představu o tom, jak bude výsledek vaší práce vypadat.

V e-shopu s textilní galanterií si v širokém sortimentu zboží můžete vybrat vše (kromě šicího stroje), co k vaší tvořivé práci budete potřebovat na jednom místě a s jedním poplatkem za doručení.

Kromě látek, nití, knoflíků, různých nášivek a pomůcek, si zde můžete zakoupit i krejčovskou pannu V nabídce najdete hned několik modelů a je na vás, abyste posoudili, který z nich pro vás bude ten nejužitečnější.

Zkušené švadlenky určitě uvítají možnost pořídit si krejčovskou pannu nastavitelnou, což je praktické pro všechny, kdo šijí nejen pro sebe a potřebují více velikostí. Ty se regulují posuvnými kolečky označenými různými velikostmi. Mezi plastovým tělem a textilním potahem je vložená tenká molitanová vrstva, která umožňuje zapichování špendlíků.

šití

Pro začátečníky v oboru je možná výdaj za nastavitelnou krejčovskou pannu moc vysoký, tak budou spíše preferovat levnější modely. Při nákupu je třeba dbát na označení, zda je panna označená standartní velikostí (například 42) nebo zda jde o míru uvedenou pro výšku v cm.

Krejčovská panna je určitě výborným pomocníkem pro snadnější a kreativnější šití a umožňuje snadné úpravy na vytvářeném modelu.

4.5/5 - (2 votes)